Dünya üzerinde birçok değişiklik olmuştur. Bunlardan en önemlisi eğitimde olan değişimlerdir. Günümüz eğitimde bireye öğrenmeyi öğretmeyi, bilgiyi kişiye özgü öğrenme metotları ile sentezleyerek öğrencinin hayatına özümsemeyi önemsemiştir. Ortadoğulular Eğitim Kurumları ailesi olarak 14 yıldır hizmete başladığımız günden beri yeni eğitim-öğretim ile öğrenciyi ezbercilikten kurtarıp öğrenmeyi öğretmeyi amaçlamıştır. Uzman ve donanımlı kadromuzla gençlerimizin hayatlarında yepyeni kapılar açmalarına rehberlik yapıp, onlara bu yolda yol göstermekten büyük sevinç ve onur duyuyoruz. İlkeli ve kaliteli eğitim anlayışı ile her zaman öğrencilerinin yanında olmuştur.
Bu kurum öğrenciye uygun öğrenmeyi öğrenen, düşünen, araştıran, hedef belirleyen ve hedefleri doğrultusunda sağlam adımlar atan, özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Kızılay da bulunan kurumumuz merkezi bir yerde ve ulaşıma kolay olduğu için bulunması çok kolaydır. Ankara da ki en iyi dershane olan kurumumuz Atatürk Bulvarı No: 135 de bulunmaktadır.