Ankara dershane önerileri

Kızılay Dershane Ankara dershane önerileri

17.11.2018    297


Ankara dershane önerileri

 Ankara dershane önerileri konusunda makalemde sizleri bilgilendireceğiz. Ankara ili, doğuda Kırıkkale, kuzeydoğuda Çankırı, kuzeybatıda Bolu, batıda Eskişehir, güneyde Konya, güneydoğuda Kırşehir ve Aksaray ile komşudur.1355 kilometre uzunluğu ile, tamamı Türkiye toprakları üzerinde yer alan en büyük nehir olan Kızılırmak ilin doğusunu, 824 kilometre ile Türkiye'deki en büyük nehirlerden olan Sakarya Nehri ise, ilin batısını sulamaktadır.

Sakarya Nehri'nin kollarından Ankara Çayı, il merkezinden geçer. İlin güneyinde ise 1300 km² ile ülkenin en büyük ikinci gölü, %32,4 tuz oranıyla da dünyanın en tuzlu ikinci gölü olan Tuz Gölüvardır. Ayrıca Tuz Gölü'nün de içinde bulunduğu havza, Türkiye'nin en büyük kapalı havzasıdır. Ovalık bir alanda kurulan ilin yüzölçümünün yaklaşık %50'sini tarım alanları, %28'ini ormanlık ve fundalık alanlar, %12'sini çayır ve meralar, %10'unu ise tarım dışı araziler teşkil etmektedir. İlin en yüksek noktası 2015 m. yüksekliğindeki Elmadağ, en geniş ovası 3789 km²'lik yüzölçümü ile Polatlı Ovası, en büyük gölü yaklaşık 490 km²'lik yüzölçümü ile Tuz Gölü'nün il içindeki alanı, en uzun akarsuyu yaklaşık 151 km'lik uzunluğu ile Sakarya Nehri'nin il içindeki bölümü, en büyük barajı ise 83.8 km²'lik yüzölçümü ile Sarıyar Barajı olup, il geneli itibarıyla 14 doğal göl, 136 sulama göleti ve 11 baraj bulunmaktadır. Ankara adının kaynağı kesin olarak bilinememektedir. Belgelere dayanmayan ve günümüze kadar gelen söylentilere göre; tarihte bahsedilen ilk adı Galatlar tarafından verilen ve Yunanca çapa anlamına gelen Ankyra’dır. Bu isim zamanla değişerek Ancyre, Engüriye, Engürü, Angara, Angora ve nihayet Ankara olmuştur.

    Ankara da eğitim 2018 yılı itibariyle  Ankara’da pek çok dershane vardır. Dershane tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler şunlardır: Ankara dershane önerilerinde tüm branşlarda öğrencilere gerek derste gerek birebir etüt anlamında yeterli öğretmen sayısına sahip olması önemlidir. Öğretmen kadrosunun uzman en 6-7 yıl deneyimi olması gerekmektedir.Dershane puanlarıyla sınav puanları birbirleriyle eşit olmalıdır.Sınıftaki teknoloji donanımı öğrencilere yeterli olmalıdır hijyenik anlamda da dershaneler yeterli olmalıdır.Ankara dershane önerileri öğrencilere sunmuş olduğu yayınlarda oldukça önemlidir.

Yeni müfredata göre hazırlanmış olup soru bankası ve konu anlatımı şeklinde ayrılmış olması gerekmektedir.Ders saatleri öğrenciye yetecek kadar olmalı ders saatleri dışında bol soru çözümü yapılmalıdır.Ankara dershane önerileri ‘nde bulunurken dershanelerin yüzdelik başarı derecelerine de dikkat etmek gerekmektedir.Sınıftaki öğrenci sayıları 16 kişiyi geçmezse öğrenciler daha verimli bir şekilde ders çalışmış olacaktır.Öğrenciler eksikliklerini gidermeye yönelik rehber öğretmenler tarafında ek programlar hazırlanmış olup anlamadığı ve çözemediği sorularla ilgili birebir etüt alma imkanına sahip olmalıdırlar.Ödev takiplerine dikkat edilmeli veliye bilgilendirme zamanında yapılmalıdır.Ankara dershane önerilerinde öğrencilere yapılacak olan deneme sınavı programlarına dikkat edilmeli ne kadar sıklıkla yapıldığı konusunda dikkat edilmelidir.Ankara dershane önerileri yeni dönemde öğrenciler için gerekli tüm ihtiyaçları sağlayan başarılı kurumların başında gelmektedir.Ankara dershane önerilerini genellikle internet üzerinden araştırıyoruz.

Ankara dershane önerileri konusunda yapılan araştırmalarda dershanelerin bize sunduğu tüm imkanları değerlendirmeliyiz.

Kızılay Dershane Ankara YKS kursu

Ankara YKS kursu

Ankara YKS kursu öğrencilerin üniversite hayatına adım atması için oldukça önemli bir konu.

← Devamını Oku
Kızılay Dershane Kızılaydaki YKS dershaneleri

Kızılaydaki YKS dershaneleri

Kızılaydaki yks dershaneleri başlıklı yazımda sizlere biraz başkentimiz olan Ankara’dan biraz Ankara’nın Kızılay semtinden ve en sonda Kızılay’daki...

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.