HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Yayımlanma Tarihi 24.9.2018


HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir. Özellikle halk eğitimi açısından sinema genel kültürü arttırıcı bir sistemdir. Konuşmak, yemek yemek, içmek, giyinmek gibi çeşitleri durumlarda davranış değişikliğini olumlu yönde etkilemektedir. Bir filmi televizyonda izlemenin etkisi başka koskoca bir ekranda yani sinema ortamında izlemenin ise zevki bambaşkadır. İletişim araçları içerisinde film, en yaygın olan okuma yazması olmayan kimselere bile kolayca hitap edebilen, kolay anlaşılabilen hareketli resim, söz, yazı ve müzikle oluşmuş bir anlatım olanağıdır. Bizler için genel kültürü arttırıcı bir araçtır. Bu kadar çalışma temposunun içinde haftanın bir günü sinema kaçamağı yapsak fena olmaz mı?

Ankara Dershanelerinden Ankara Kızılay Ortadoğulular eğitim kurumu öğrencilerin yoğun çalışma temposunda uzman rehber hocaları ile her haftanın bir günü toplu sinema organizasyonları gerçekleştirmektedir. Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu 9 katlı binası ve şubeleri ile kuruma girişinizden tutun en son katına kadar hizmet veren uzman ekipleri ile öğrencilerimize ve ebeveynlerimize bir aile ortamı yaratmaktadır. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumunun buradaki amacı öğrencilerin disiplinli bir sistem içerisinde yoğun çalışmalarını gerçekleştirir iken hep birlikte bazı zamanlarda sosyal faaliyetler içerisinde de bulunmaktır. Biraz mola vermenin beynimizi rahatlatmanın ve eğlenmenin kime ne zararı olabilir ki?  Bence süper bir motivasyon projesi.

Sinema büyük bir potansiyel. Sanat ve Kültür bakımından kitlelerle iletişim kurmada da bir köprü görevini görmektedir. Karakterlerinin üstlendikleri roller ile adeta bizlerin yaşantılarını da özetler sinema. O bakımdan çok zengin bir anlatım dili olmakla beraber hayal gücümüz genişler, duygularımız olgunlaşır, beynimiz dinlenir.

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu Haydi Çocuklar sinemaya projesi ile sadece çocukların film izlemesi mantığına dayalı değil kültürel faaliyetlerini geliştirme imkanı da yaratmaktadır. Bugün sinema, yarın müzeler, yarından sonra spor aktiviteleri kim bilir J bu da işin diğer sürprizlerinden biri olsun şimdilik..

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu bu projede sosyal faaliyetlerinin plan ve programlamalarını yaptıktan sonra alanında uzman rehberlik hocalarımız bire bir ebeveynler ile iletişime geçerek öğrencilerimizin adına izin alırlar ve gerekli bilgilendirmeleri yaparlar. Hatta size bir iyi haberim daha var J birkaç saatliğine çocuklarınızla çocuk olmaya ne dersiniz? İsteyen ebeveynlerimiz de çocuklarımızın yanında bu muhteşem sosyal etkinliğe katılabilirler. Gerekli izinler alındıktan sonra toparlanma yapılır servislerle toplu şekilde Ankara Kızılay dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumunun anlaşmalı olduğu sinemaya gidilir mısırlar alınır, koltuğa rahat rahat kurulunur ve film izlemenin keyfi bol bol ders çalışmanın acısını çıkara çıkara huzurla izlenmeye başlanılır. Hatta Ankara Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu çatısı altında 2002 den beri İngilizce de hizmet vermekte olan Ankara Kızılay Prestige English olarak da İngilizce eğitimi alan öğrencilerimiz de alt yazılı filmlerde İngilizcelerini pekiştirmelerine yarayacak izleme, duyma ve anlama pratiklerini de bu şekilde geliştirmelerini sağlamaktadır.

Sinemanın bizlerin ve çocuklarımızın hayatında ki yeri gerçek veya gerçek olması mümkün olan bir olayın beyaz perdeye aktarılıp bize sunulmasıdır. Güzel sanat dallarından bir tanesi olan sinema en başta bizleri ve çocuklarımızın sosyalleşmeleri açısında da önemli bir araçtır. Sinema güldürür, eğlendirir, düşündürür ve birçok duyguyu bir arada yaşamamıza sebep olur.

Ankara Kızılay Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu daha önce de söylediğimiz gibi bu sosyal faaliyetlerinde ki amacı yoğun ve stresli çalışma ortamından birazda öğrencilerimizi kurtarıp onları rahatlatmak, dinlendirmek, geliştirmek, mutlu etmek ve güzel ortamlarda iletişimlerini sağlamaktır. Çocuklarımızın üzerlerine sürekli ders çalış, ders çalışmalısın, çalıştın mı gibi baskılar oluşturursak ki maalesef birçok ebeveynlerimizde bu tartışılmaz söz konusu sürekli bu şekilde ki söylemlerle çocuklarımızı bunaltır ve derslerden uzaklaştırırsınız. Bizler Ankara Kızılay Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu Olarak öğrencilerimizin sürekli bu tarz sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu uzman psikolog ekibi ile öğrencilerimizin ve ebeveynlerimizin bu sıkıntılarında üstesinden gelecek birebir çalışmalarını da yürütmeye devam etmektedir. Öğrencilerimizle ayrı, ebeveynlerimizle ayrı, sonrasın da da birlikte iletişime geçilerek yapılan birkaç seanslık uygulama sonrasında ailelerimizin bu konuda artık daha rahat ve daha olgun bir bakış açısıyla karşımızdalardır. Bu durum onları mutlu ettikçe bizleri de çok mutlu etmektedir.

 Sözün kısası arada kaçamaklar iyidir J Ankara Dershanelerinden Ortadoğulular Eğitim Kurumu haydi çocuklar sinemaya adını verdiği sosyal faaliyetler ile hem çocuklarımızı hem de ebeveynlerimizi çok mutlu etmektedir. Ankara Kızılay Ortadoğular Eğitim Kurumu ders çalışma çalıştırma ticarethanesi değil günlük hayatımız da  da olduğu gibi çalışarak da, öğrenerek de, dinlenerek de ve sosyal faaliyetlerde bulunarak da başarıya ulaşabilecekleri bir aile eğitim kurumudur. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzu gönderdiğiniz kurumun sadece çalış odaklı yerlerde mi içiniz rahat olur yoksa Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu gibi bir eğitim hanede sizler ve çocuklarınız için her anlamda sizin memnuniyetinize yönelik bu kadar hassas hizmet veren bir kurumda mı gözünüz kapalı içiniz rahat olur. Ben kendi fikrimi söyleyeyim tabi ki de Ankara Kızılay Ortadoğulular Eğitim Kurumu.

Haydi bakalım bu kadar yoğun ve stresli çalışmanın ardından biraz mola diyoruz ve haydi çocuklar sinemaya…

Ankara Kızılay Etüt Merkezleri

Bilindiği üzere günümüzde 4+4+4 sistemine bağlı olarak ilk ve ortaöğretimlerinin büyük bölümünde tam zamanlı uygulaması vardır. Bu sistemde öğrenciler sabah saatlerinden öğleden soraya kadar zamanlarını okul dışında geçirememektedirler.

← Devamını Oku
Kızılay Dershane Kızılay Dershaneleri

Kızılay Dershaneleri

Dershaneleri okullardan ayıran en önemli özellik çalışma alanlarının merkezi sınav odaklı olmalarıdır. Öğrenciler okullarda verilen eğitim öğretimin yetersiz olduğu konusunda çoğunlukla hem fikirdir.

Devamını Oku →

KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Bir bireyin hayatı boyunca eğitim süreci her zaman ilk sırada yer almaktadır. Eğitim sürecinin bu kadar önemli olmasının sebebine baktığımızda bireyin gelecek hayatına yön vermede büyük bir etkene sahip olan eğitim hayatı hem bireyin hayatının büyük bir bölümünü kaplamakla beraber hem de geleceklerine şekil veren bir dönem olmasıdır.

Devamını Oku →

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir.

Devamını Oku →
Kızılay Dershaneleri

Kızılay Dershaneleri

Dershaneleri okullardan ayıran en önemli özellik çalışma alanlarının merkezi sınav odaklı olmalarıdır. Öğrenciler okullarda verilen eğitim öğretimin yetersiz olduğu konusunda çoğunlukla hem fikirdir.

Devamını Oku →

ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN

Bazı öğrencilerimiz okumayı pek sevmezler ve zorluk çekerler bu durumlar tabi ki yaşa bağlı değildir. Okuma zorluğu çeken öğrenciler buna bağlantılı olarak öğrenme zorluğu da çekmektedirler.

Devamını Oku →

FİYAT AYRICALIĞINI AYAĞINIZA GETİRDİK

Geçmişten bu yana günümüzde de olduğu gibi eğitime bir göz attığımızda dışarıdan alacağımız destekler artık öğrencilerimizin için zorunlu hale gelmiştir. Malesef ki ülkemizde eğitim maliyetli bir ihtiyaç olduğundan kimi velilerimiz zorlanmaktadır.

Devamını Oku →

YENİLENEN SINAV SİSTEMİNE KURUMUMUZUN BAKIŞ AÇISI TYT

Ortadoğulular eğitim kurumları olarak bugün ki yazımızda değişen sınav sistemleri hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle değişen üniversite sınavından bahsedelim. Yıllardır uygulamada olan YGS ve LYS başlığı altında olan sınavlar 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında değiştirildi.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Matematik Kursu Öğrenci Takip Merkezi KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Ankara Kızılay Etüt Merkezleri HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM? Kızılay Dershaneleri ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN FİYAT AYRICALIĞINI AYAĞINIZA GETİRDİK YENİLENEN SINAV SİSTEMİNE KURUMUMUZUN BAKIŞ AÇISI TYT Kızılaydaki Dershaneler Ankaradaki Özel Öğretim Kursları ANKARADAKİ DERSHANELER VE FİYATLARI Kızılay Türkçe Kızılaydaki Dershane Fiyatları DİKKAT MATEMATİK! LİSEYE GİRİŞ SINAVI ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF! Kızılayın En İyi Dershanesi Çankaya Dershane Kimya Ders Notları KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER Kızılay Butik Dershane Yenimahalle Dershane Ankaradaki Dershane Ücretleri Etlik Dershane Ankara dershaneler Yks Kursu Kızılay Kızılayın en iyi dershanesi En iyi YKS kursu Kızılay YKS KURSU ANKARA KIZILAY MATEMATİK KURSU YKS KURSLARI ANKARA KIZILAY YKS KURSLARI KIZILAY KURS KIZILAY KURS ÖNERİLERİ Ankara butik dershane KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Çankaya Dershaneleri KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Kızılay Dershaneler Ankara Özel Anaokul Ankara dershane önerileri Ankaranın en iyi koleji Ankaradaki dershaneler Ankaradaki özel anadolu liseleri Kızılaydaki dershaneler Kızılayda Dershane Ankara dershane YKS Kursu Ankara Kızılay dershane Kızılay butik dershane Çankayadaki dershaneler Ankaranın en iyi sayısal kursu Ankara bölgesindeki dershaneler Kızılay YKS Kursu Ankara dershaneler Ankaranın en iyi sayısal dershanesi Altındağdaki dershaneler Batıkent dershane ücretleri Dershane Ümitköy Dershane Kızılay Ankara Dershane Kızılay Dershane Kızılay Butik Dershane Özel Okul