Kızılay Dershaneleri

Kızılay Dershane Kızılay Dershaneleri

Yayımlanma Tarihi 24.9.2018


Kızılay Dershaneleri

Dershaneleri okullardan ayıran en önemli özellik çalışma alanlarının merkezi sınav odaklı olmalarıdır. Öğrenciler okullarda verilen eğitim öğretimin yetersiz olduğu konusunda çoğunlukla hem fikirdir. Okul sistemi öğrencilerin bilgi eksiklerini karşılayamamaktadır. Sadece akademik yetersizlikler değil, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanlarında da bazı yetersizlikleri bulunduğu bilinmektedir.

            Dershaneler 1965 yılından sonra daha çok takviye kursları şeklinde faaliyet göstermiş olup, 1970’li yıllarda çok sayıdaki şehirde özel dershaneler faaliyet göstermeye başlamıştır. 1984 yılında kapatılmalarına karar verilen dershanelerin aynı yıl bir yasa ile tekrar faaliyetlerine devam etmeleri kararlaştırılmış ve bu yasa ile ÖZ-DE-BİR çatısı altında kendilerine yasal kimlik bulmuşlardır. 2015 yılından geçerli olmak üzere dershanelerin faaliyetlerine tümüyle son verilmiş ve Özel Öğretim Kursları adı altında faaliyetlerine kısıtlamalar getirilmiştir. Günümüze gelinceye kadar okullarımızda öğretim faaliyetlerinde fiziki olanaklarda kısmen iyileştirmeler olmakla birlikte, eğitim alanında yeterli mesafe kaydedilememiştir. İşte bu durum günümüzde de dershanelere olan ilginin devamını sağlamaktadır.

            Ankara, dershanelerin sayısal anlamda ve kalite yönünden öncü şehirlerindendir. Dershaneler (yeni adıyla Özel Öğretim Kursları) Ankara’nın tüm ilçelerinde faaliyet göstermektedir. Çankaya dershaneleri arasında Kızılay Dershaneleri ise alanında uzman ve tecrübeli eğitimcileri ve yaklaşık 10 aylık çalışma programları ile öğrenci ve velilerine hizmet vermektedir. Kızılay Dershaneleri etütler, soru çözümleri, özel dersleri, deneme sınavları, öğrenci kampları, vs. gibi çalışma programları ile öğrencileri sınavlara hazırlamaktadır. Eğitim alanında ise zengin çalışma programları ile Psikolojik ve Rehberlik alanında uzman kadroları ile çalışmalarını devam ettirmektedirler. Kızılay Dershaneleri konumları, ulaşım kolaylıkları ve kaliteleri ile de en çok tercih edilen dershaneler arasındadır. Çankaya Dershaneleri arasında Kızılay Dershaneleri dershane fiyatları ile de son derece uygundur. Uygun taksit seçenekleri ile velilere zorluk çıkarmamaktadırlar. Lise öğretiminde müfredat çok çeşitlilik göstermiş, gereksiz bilgilerle doldurulmuştur. Bu yüzden öğretmenler alt yapısı yeterli olmayan öğrencilere yoğun programları öğretmekte, öğrenciler ise öğrenmekte zorluk çekmektedir. Bu anlamda Kızılay Dershaneleri takviye dersleri ile desteklenmiş bilinçli eğitim ve öğretim kurumlarını barındıran Çankaya Dershanelerinin başında gelmektedir. Ankara’nın tüm bölgelerinde elbette kaliteli eğitim ve öğretim imkânları sunan dershaneler vardır, ancak Kızılay Dershaneleri dershanelerin ilk yerleşkesinin Kızılay olduğu düşünülürse profesyonel, ancak amatör ruhla faaliyet gösteren, kaliteli, modern, alanında uzman kadroları ile hizmet veren, yılların deneyimlerini barındıran ve öğrenci merkezli faaliyet göstermektedir. Dershaneler öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının en belirleyici faktörleri olmuştur. Okul sınavlarında başarılı olmak ve yaşamları boyunca rahat edebilecekleri bir mesleğe sahip olmak için öğrencilerin büyük bir kısmı bir dershaneye gitmek zorundadır. Bu ülkemizin bir gerçeğidir. Bu anlamda öğrenci velileri tercih edecekleri dershanelerde eğitim kalitesinin yanı sıra fiyat konusunda da seçici olmak zorundadırlar. Kızılay Dershaneleri dar gelirli aileler için de uygun ödeme planları sunmaktadır. Ayrıca, dershanelerde veliler erken kayıt dönemlerinde avantajlı fiyatlardan da faydalanabilmektedir. Bunun için erken kayıt dönemlerinde kayıt yaptırabilmektedir.

            Dershanelerin konumları, öğretmen kadroları, ve yayınlarının kalitesi yanında Kızılay Dershaneleri üniversitelere yerleşen öğrenci sayıları, deneme sınavlarının sıklığı, etüt sistemi, genel tekrar ve soru çözümleri, öğrenci grupları, öğrenci takip sistemleri, vs. konularında da öğrenciler için en uygun konumdadır.

            Bazı dershaneler Butik dershane hizmeti de vermektedir. Kızılay bölgesinde 8-12 kişilik sınıflarda hizmet veren dershaneler de çoktur. Bu dershanelerde az sayıda ve kaliteli öğrenci yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öğrencilerin her biri Öğrenci Takip Merkezine kaydedilerek başta akademik başarıları ve gelişimleri olmak üzere yakından takip edilmektedir.

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir.

← Devamını Oku

ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN

Bazı öğrencilerimiz okumayı pek sevmezler ve zorluk çekerler bu durumlar tabi ki yaşa bağlı değildir. Okuma zorluğu çeken öğrenciler buna bağlantılı olarak öğrenme zorluğu da çekmektedirler.

Devamını Oku →

İletişim

Kızılay Dershane İletişim Numaraları Adresleri - 0 312 418 20 08

Devamını Oku →
Hakkımızda

Hakkımızda

Bireylerin ve toplumların hayatlarını etkileyen en önemli öğe eğitimdir. Ortadoğulular Eğitim Kurumları bu bilincin doğurduğu, sorumluluğun bir sonucudur.

Devamını Oku →
Hafıza Teknikleri

Hafıza Teknikleri

Kızılay Dershanesi içinde öğrencinin ihtiyaç duyması durumunda hafıza teknikleri, hızlı okuma ve motivasyon teknikleri ile de bir adım daha yükselmesini sağlıyoruz.

Devamını Oku →
Öğrenci Takip Merkezi

Öğrenci Takip Merkezi

Kızılay Dershane Kurumumuzda her öğrenciye bir eğitim danışmanı atanır ve öğrencinin tüm gelişimi düzenli olarak takip edilir, veliyle paylaşılır.

Devamını Oku →
KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Bir bireyin hayatı boyunca eğitim süreci her zaman ilk sırada yer almaktadır. Eğitim sürecinin bu kadar önemli olmasının sebebine baktığımızda bireyin gelecek hayatına yön vermede büyük bir etkene sahip olan eğitim hayatı hem bireyin hayatının büyük bir bölümünü kaplamakla beraber hem de geleceklerine şekil veren bir dönem olmasıdır.

Devamını Oku →

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Matematik Kursu Öğrenci Takip Merkezi KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Ankara Kızılay Etüt Merkezleri HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM? Kızılay Dershaneleri ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN FİYAT AYRICALIĞINI AYAĞINIZA GETİRDİK YENİLENEN SINAV SİSTEMİNE KURUMUMUZUN BAKIŞ AÇISI TYT Kızılaydaki Dershaneler Ankaradaki Özel Öğretim Kursları ANKARADAKİ DERSHANELER VE FİYATLARI Kızılay Türkçe Kızılaydaki Dershane Fiyatları DİKKAT MATEMATİK! LİSEYE GİRİŞ SINAVI ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF! Kızılayın En İyi Dershanesi Çankaya Dershane Kimya Ders Notları KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER Kızılay Butik Dershane Yenimahalle Dershane Ankaradaki Dershane Ücretleri Etlik Dershane Ankara dershaneler Yks Kursu Kızılay Kızılayın en iyi dershanesi En iyi YKS kursu Kızılay YKS KURSU ANKARA KIZILAY MATEMATİK KURSU YKS KURSLARI ANKARA KIZILAY YKS KURSLARI KIZILAY KURS KIZILAY KURS ÖNERİLERİ Ankara butik dershane KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Çankaya Dershaneleri KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Kızılay Dershaneler Ankara Özel Anaokul Ankara dershane önerileri Ankaranın en iyi koleji Ankaradaki dershaneler Ankaradaki özel anadolu liseleri Kızılaydaki dershaneler Kızılayda Dershane Ankara dershane YKS Kursu Ankara Kızılay dershane Kızılay butik dershane Çankayadaki dershaneler Ankaranın en iyi sayısal kursu Ankara bölgesindeki dershaneler Kızılay YKS Kursu Ankara dershaneler Ankaranın en iyi sayısal dershanesi Altındağdaki dershaneler Batıkent dershane ücretleri Dershane Ümitköy Ankarada en iyi sayısal dershane Ankarada Özel Öğretim Kursu Dershane Kızılay Ankara Dershane Kızılay Dershane Kızılay Butik Dershane Özel Okul