YKS Kursları Ankara | Kızılay Dershane

YKS Kursları Ankara


13.11.2018       1041      


YKS Kursları Ankara

YKS kursları Ankara'da her geçen gün artış gösteriyor. Ankara'nın merkezi olan Kızılay da farklı vaadleri ile pek çok YKS kursu bulunuyor. YKS kursları Ankara hakında araştırma yaptığımızde önümüze birçok seçenek çıkıyor.

Önemli olan bu kurslar arasından öğrenciye en büyük desteği sağlayacak, eğitim kalitesi yüksek olan bir kurs bulmak. Adaylar YKS'den aldıkları puanlarla hayallerineki üniversiteye girmeye hak kazanacak. YKS kursları Ankara konusunda açıklama yapmadan önce sınav sisteminde olan değişikliklere bir göz atalım.

YKS kursları Ankara'da nasıl aranır?

YKS kursları Ankara çok çeşitli olarak karşımıza çıktığı için bu süreçte karar vermek bir hayli zor oluyor. Sınav sisteminin değişmesiyle birlikte adaylar arasında sınav sistemindeki değişiklikler merak konusu haline geldi. Öğrencilerin sınav zamanı öncesinde ilk olarak YKS sistemini iyi anlaması gerekmektedir. Peki YKS sınavında ne gibi değişiklikler yaşandı?

YKS kursları Ankara

YKS kursları Ankara'da nüfusun fazla olmasından dolayı çok tercih ediliyor. Yüksek öğretim kurumları sınavı, 3 oturumdan olarak karşımıza çıkmaktadır.İlk oturumda TYT temel yeterlilik testi, ikici oturumda Alan yeterlilik testi AYT, üçüncü oturumda YDT yabancı dil testi olarak karşımıza çıkmaktadır. YKS sınavında adayların Önlisans programlarını yerleşebilmesi için TYT puan türünden en az 150 almış olması gerekiyor. TYT'den 150 alan adayların 4 yıllık lisans programlarını girebilmesi için en az 180 puan almış olmaları gerekmektedir.

2018 YKS yeni sınav sistemine göre adayların Türkçe ve Matematik testinden en az 0.5 ham puan almış olmaları gerekmektedir. TYT puanının hesaplanması bu koşula bağlanmıştır.

YKS kurslarının faydası

YKS kursları Ankara ile ilgili internet üzerinden arama yaptığımızda karşımıza çeşitli seçenekler çıkar. Bu seçeneklerin dışında önemli olan bazı kriterlerde bulunuyor. Ankara'da Türkiye'nin en büyük illerinden biri. Nüfusun fazla olması dershane sayısınında artmasını sağladı. Gün geçtikçe YKS kursları Ankara'da fazlalaşıyor. Öğrenciler YKS hazırlığında donanımlı bir dershaneye ihtiyaç duyuyor. YKS kursları Ankara için araştırma yaparken dershane marka kimliklerininde büyük bir önemi bulunuyor.

Sınava büyük bir emekle hazırlanan adaylar; çalışma sisteminin daha düzenli olması, çalışma planının verimli hale gelmesi ve uzman öğretmenlerin bilgi birikiminden faydalanmak için dershaneleri tercih ediyorlar.

YKS kursları kızılay

Yükseköğretim kurumları sınavına hazırlanan gençler için doğru kursu bulmak çok önemli.

← Devamını Oku

Ankara YKS kursu

Ankara YKS kursu öğrencilerin üniversite hayatına adım atması için oldukça önemli bir konu.

Devamını Oku →

Matematik Kursu

Matematik Kursu

Günümüz öğrencilerinin en büyük problemlerinden biride matematiktir. Diğer derslere oranla daha yoğun ve birçok kolu bir ders olduğu için çoğu öğre...

Devamını Oku →
İletişim

İletişim

Kızılay Dershane İletişim Numaraları Adresleri - 0 312 418 20 08

Devamını Oku →
Hakkımızda

Hakkımızda

Bireylerin ve toplumların hayatlarını etkileyen en önemli öğe eğitimdir. Ortadoğulular Eğitim Kurumları bu bilincin doğurduğu, sorumluluğun bir son...

Devamını Oku →
Hafıza Teknikleri

Hafıza Teknikleri

Kızılay Dershanesi içinde öğrencinin ihtiyaç duyması durumunda hafıza teknikleri, hızlı okuma ve motivasyon teknikleri ile de bir adım daha yükselm...

Devamını Oku →
Öğrenci Takip Merkezi

Öğrenci Takip Merkezi

Kızılay Dershane Kurumumuzda her öğrenciye bir eğitim danışmanı atanır ve öğrencinin tüm gelişimi düzenli olarak takip edilir, veliyle paylaşılır.

Devamını Oku →
KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Bir bireyin hayatı boyunca eğitim süreci her zaman ilk sırada yer almaktadır. Eğitim sürecinin bu kadar önemli olmasının sebebine baktığımızda bire...

Devamını Oku →