ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF!

Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız gittiğiniz yolunda bir önemi yoktur. Bu söz hem günlük hayat için hem de iş hayatında bireye ders niteliğindedir. Özellikle de eğitim sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerin hedef konusunda biçilmiş kaftandır. Sözü açtığımızda aslında öğrenci ne kadar başarılı olursa olsun veya ne kadar ders çalışırsa çalışsın hedefi olmadığı sürece çalıştıklarıyla bir yere varmaz. Eğitim sürecinde pek çok öğrencinin ders çalışmasının tek sebebidir hedeflerine ulaşmak. Bu sadece eğitim hayatında da geçerli değildir. İş hayatında terfi gibi hedefleri olan bireylerin bu uğurda gecesini gündüzüne kattığını görmekteyiz. Fakat bir bireyin hayatını ele aldığımızda ilk hedeflerini ilkokul sıralarında belirlemeye başlar. Ailelerinin söylentileri veya izlediği bir çizgi filmde bile çocuk ben ilerleyen yaşlarda astronot olmak bile ister. İlerleyen yıllarda bu hedef ve hayallerin yerini daha gerçekçi hedefler alır. Bu anlatıklarımızın hepsi normal bir durumdur. Asıl normal olmayan durum ise bireyin hedefinin olmamasıdır. Yazının başında bahsettiğimiz gibi hedef olmadığı sürece birey yoldan sapar. Ne kadar zeki bir öğrenci olursa olsun çalıştıkları bir işe yaramaz. Yarasa bile mutlu bir meslek hayatını kapılarını açmaz ona. Hedefler, hayaller bunlar bireyi hayatı boyunca ayakta tutan altın bir anahtadır. Bu yüzden öğrencilik hayatında üniversiteye veya liseye hazırlandığı süreçte hedefinin olması gerekmektedir. Hedefleri olduğu süreçte öğrenci sınav kaygısı, eğitim hayatının iniş çıkışlarına aldırmadan her zaman yoluna devam eder.

Kızılay dershanesi olarak öğrencilerimizin hedef belirleme ve bu yolda yardımcı olmaktayız. Verdiğimiz kaliteli eğitim ile beraber öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmada ailelerinden sonra en büyük destekçileri olmaktayız. Ankara dershanesi olarak öncelikle bünyemizde lise ve üniversiteye hazırlık sürecinde nasıl bir yol izlediğinden ardından da hedeflerini belirleme konusunda onlara nasıl destek olduğumuzdan bahsedelim. Ankara dershanesi olarak bünyemize kayıt olan öğrencilere zengin kaynaklar, bireysel etüt kolaylıkları, her hafta düzenlenen deneme sınavları, psikolojik danışmanlık desteği, aktif rehberlik kadrosu, uzman öğretmen kadrosu, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, butik eğitim anlayışı gibi sayısız imkan sunmaktayız. Öğrencileri en iyi şekilde sınava hazırlamanın yanında hedefleri olmayan ya da hedeflerinden emin olmayan öğrencilere destek sağlamaktayız. Bunu dönemin sonunda değilde dönemin başında yapmaktayız. Öğrenci kurumumuza ilk kayıtta öğrencileri eğitim koçları ile görüştürmekteyiz. Bu görüşmede öğrencilerin yetenekleri, başarıları ve hayalleri baz alınarak onlara hedeflerini belirleme konusunda yardımcı oluyoruz. Ankara dershanesinde yer alan eğitim koçları ve öğrencilerin görüşmesi ile beraber öğrenciye dönem içerisinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini belirlerler. Öğrenci dönem içerisinde bu yolu izleyerek belirlenen hedeflere ulaşır.

Kızılay dershane olarak kayıt olarak hedefleri olmayan öğrencilere hedef belirleyen hedefleri olan öğrencilere kaliteli eğitim ile destek olmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

LİSEYE GİRİŞ SINAVI

Öğrencilik hayatının ilk geniş çapta olan sınavıdır liseye giriş sınavıdır. Öğrenciler ilk defa Türkiye çapında böyle bir sınava girecek ve hayatına şekil vermeye belirlemeye başlayacaklardır.

← Devamını Oku
Kızılay Dershane Kızılayın En İyi Dershanesi

Kızılayın En İyi Dershanesi

Böyle bir liste hazırlamak oldukça zordur. Zira Kızılaydaki eski adıyla Dershaneler yeni adıyla Kızılay Özel Öğretim Kursları aşağıda listelenmiştir.

Devamını Oku →

İletişim

Kızılay Dershane İletişim Numaraları Adresleri - 0 312 418 20 08

Devamını Oku →
Hakkımızda

Hakkımızda

Bireylerin ve toplumların hayatlarını etkileyen en önemli öğe eğitimdir. Ortadoğulular Eğitim Kurumları bu bilincin doğurduğu, sorumluluğun bir sonucudur.

Devamını Oku →
Hafıza Teknikleri

Hafıza Teknikleri

Kızılay Dershanesi içinde öğrencinin ihtiyaç duyması durumunda hafıza teknikleri, hızlı okuma ve motivasyon teknikleri ile de bir adım daha yükselmesini sağlıyoruz.

Devamını Oku →
Öğrenci Takip Merkezi

Öğrenci Takip Merkezi

Kızılay Dershane Kurumumuzda her öğrenciye bir eğitim danışmanı atanır ve öğrencinin tüm gelişimi düzenli olarak takip edilir, veliyle paylaşılır.

Devamını Oku →
KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

Bir bireyin hayatı boyunca eğitim süreci her zaman ilk sırada yer almaktadır. Eğitim sürecinin bu kadar önemli olmasının sebebine baktığımızda bireyin gelecek hayatına yön vermede büyük bir etkene sahip olan eğitim hayatı hem bireyin hayatının büyük bir bölümünü kaplamakla beraber hem de geleceklerine şekil veren bir dönem olmasıdır.

Devamını Oku →

HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM?

Bu kaçamağın adı sinema olmasın mı?  Gelin öncelikle sinemanın üzerinden bir geçiş yapalım. Sinema, geçmişten günümüze televizyon ve internetten sonra iletişim araçları içerisinde en etkili olanlardan birisidir.

Devamını Oku →

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Matematik Kursu Öğrenci Takip Merkezi KIZILAY DERSHANESİNDE ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK Ankara Kızılay Etüt Merkezleri HAYDİ, ÇOCUKLAR BİR KAÇAMAK YAPALIM? Kızılay Dershaneleri ÖĞRENME ZORLUĞUNDA Kİ ETKİLERİ KALDIRIN FİYAT AYRICALIĞINI AYAĞINIZA GETİRDİK YENİLENEN SINAV SİSTEMİNE KURUMUMUZUN BAKIŞ AÇISI TYT Kızılaydaki Dershaneler Ankaradaki Özel Öğretim Kursları ANKARADAKİ DERSHANELER VE FİYATLARI Kızılay Türkçe Kızılaydaki Dershane Fiyatları DİKKAT MATEMATİK! LİSEYE GİRİŞ SINAVI ZİRVEYE GİDEN YOLDA HEDEF! Kızılayın En İyi Dershanesi Çankaya Dershane Kimya Ders Notları KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER Kızılay Butik Dershane Yenimahalle Dershane Ankaradaki Dershane Ücretleri Etlik Dershane Ankara dershaneler Yks Kursu Kızılay Kızılayın en iyi dershanesi En iyi YKS kursu Kızılay YKS KURSU ANKARA KIZILAY MATEMATİK KURSU YKS KURSLARI ANKARA KIZILAY YKS KURSLARI KIZILAY KURS KIZILAY KURS ÖNERİLERİ Ankara butik dershane KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Çankaya Dershaneleri KIZILAY BUTİK DERSHANELERİ Kızılay Dershaneler Ankara Özel Anaokul Ankara dershane önerileri Ankaranın en iyi koleji Ankaradaki dershaneler Ankaradaki özel anadolu liseleri Kızılaydaki dershaneler Kızılayda Dershane Ankara dershane YKS Kursu Ankara Kızılay dershane Kızılay butik dershane Çankayadaki dershaneler Ankaranın en iyi sayısal kursu Ankara bölgesindeki dershaneler Kızılay YKS Kursu Ankara dershaneler Ankaranın en iyi sayısal dershanesi Altındağdaki dershaneler Batıkent dershane ücretleri Dershane Ümitköy Ankarada en iyi sayısal dershane Ankarada Özel Öğretim Kursu Dershane Kızılay Ankara Dershane Kızılay Dershane Kızılay Butik Dershane Özel Okul